Zugiho TT modely

Novinky Depo Kolejiště'09 Modul Kolejiště'03 Technologie Galerie Různé Trať 293

Stříkací box

Tak jsem si poskládal jednoduchý (asi dočasný) stříkací box.

Nejdříve to byla jen krabice od kancelářských papírů do které mířila stolní lampa. Následovalo doplnění o LED pásky ze tří stran, at je světla rovnoměrně - jen podélní otvory, zevnitř přelepené průhlednou isolepou, napájení z 12V trava od vyřazeného routeru.
Párkrát jsem stříknul sprejem nebo fixírkou a přestal se mi libit oblak barvy. Takže do zadní strany otvory usměrňující oblak směrem dolů za zadní stěnu. Na zadní stěnu jsem nasadil původní dekl krabice a v horní části opět vyříznul otvor. Vzduch tak směřuje z boxu směrem dolu a točí se v přidaném prostoru nahoru. Předpoklad byl, že obsažená barva tak nějak ulpí při tom točení na cemkoliv po ceste ven. Oblak se zmenšil.
Když už jsem si takhle hrál a na krabici bylo přivedeno 12V, přidal jsem do zadní stěny deklu starý ventilátor z počítače. Je to ten starší dvoudrátový typ. Abych alespoň částečně řídil otáčky, přidal osadil jsem potenciometr 2k5. Není to nijak sofistikované řízení, ale trochu se tím regulovat dá. Předpokládám, že časem potenciometr nahradím obvodem 555 jako PWM.

img_5653.jpg
img_5653.jpg
img_5654.jpg
img_5654.jpg
img_5655.jpg
img_5655.jpg
img_i0286.jpg
img_i0286.jpg
img_i0287.jpg
img_i0287.jpg

Technologie

stromky_045_th.jpg

Modely Kam s modely - Materiály Jehličnany - Listnáče - Statická tráva - Leptané doplňky - Foliage Polák - Výroba Drážní lampy - Servo-přestavník - Přestavníky (modul) - Sloupy el.vedení - Úprava EW1 - Elektro(nika) Modelářské servo - Dílna Lupa s LED - Stříkací box (lakovna) - Pracovní točna - Různé Nástupiště - Geometrie TILLIG -
©ZuGi 2009-11 Návštěvní kniha...>>>