Zugiho TT modely

Novinky Depo Kolejiště'09 Modul Kolejiště'03 Technologie Galerie Různé Trať 293

Kotlový čtyřnápravový vůz Uacs-y (prototyp)

Původní článek KŽM Praha 3

Tento prototyp patří k dalším pokusům o stavbu nákladního vagónu. Základem se staly předtisky "zveřejněné" na webu KŽM Praha 3. Materiál jsem použil dle vlastního uvážení.

Předtisky jsem vyjel laserovou tiskárnou na obyčejný kancelářský papír a také na kladívkovou čtvrtku. Z kancelářského papíru jsem použil pouze díly, které posloužily jako šablony na PE desky. Vnitřní kostra a sendvičový základ vozu je vyřezán z hladké PE desky. Na kostru jsem ohnul plášť z kladívkové čtvrtky. Vše je lepeno na hranu vteřinovým lepidlem a zabroušeno do hladka. Dále byly jednotlivé díly (kotel, základ) stříknuty autotmelem a opět přebroušeny. Dosáhl jsem tak naprosto plynulých oblých tvarů kotle a zároveň sjednotil základní barvu (papír X lepidlu). Doplňky (háky, brzda) jsou z leptu HekTTor. Na nárazníky jsou použity trubičky a kulatý výkrojek PE desky (považuji to za atrapu nárazníku, ale teď to stačí). Zábradlí a žebřík jsou spájeny z drátu. horní plošina je slepena z PE desky, rošt je naznačen alobalem, který jsem vytvaroval držátkem skalpelu.

Nástřik je proveden bežnými spreji. Vagón je celý bílý, nárazníky černé, pár drobností žlutých a červených. Žádná hrůza. Bílý sprej je lesklý, takže jsem plášť zdrsnil jemným smirkem. Rez je naznačen barvou Agama.

Materiál:
  • PE desky 0,5 mm a 1 mm
  • papír 110g pololeštěný pro některé detaily
  • sekundové lepidlo
  • podvozky nakoupené přes Aukro.cz
  • nárazníky koupené jako výlisek
  • barva ve spreji Dupli-Color AerosolART RAL8012 (červenohnědá) bohužel lesklá
  • barva ve spreji Motip Akrylový autolak (černá) bohužel lesklá

uacs-y_001.jpg uacs-y_002.jpg
uacs-y_003.jpg uacs-y_004.jpg
uacs-y_006.jpg uacs-y_007.jpg
uacs-y_008.jpg uacs-y_009.jpg
uacs-y_010.jpg uacs-y_011.jpg
uacs-y_012.jpg uacs-y_013.jpg

Depo

img_4400_th.jpg

Nové vozy Prototypy Eas-u - Uacs-y - Služebák řady Da - M131.1 - Výroba Daa LPH - Zas (Ra) LPH - Raj-ka LPH - T478.1 odlitek - Archivní kousky Vlastní - Dědictví - Dary - Nákupy -
©ZuGi 2009-11 Návštěvní kniha...>>>