Zugiho TT modely

Novinky Depo Kolejiště'09 Modul Kolejiště'03 Technologie Galerie Různé Trať 293

Služební vůz Da

Celé toto hraníčko mě napadlo, když jsem objevil v časopise ABC 47/13 vystřihovánku vozu řady Da velikosti H0.

Vystřihovánku jsem naskenoval, zmenšil příslušným poměrem na velikost TT a vytisknul barevnou laserovou tiskárnou na pololesklý papír větší gramáže. Při dalším zpracování se ukázalo, že použití kvalitnějšího papíru (nejlíp fotografickej) by bylo na místě, protože i pololesklý obyčejný papír je po řezu skalpelem "chlupatý".

Sestavení modelu nebylo složité. Konstrukci jsem zpevnil 2-ma vnitřními žebry z balzy. Spodek jsem zaklopil kartonem z dobijeciho kuponu mobilnich telefonu. Na záklop jsem ještě zevnitř přilepil kovovou matici pro zvýšení hmotnosti.

Podvozek je ze staršího nákladního vagonu, takže souhlasí pouze délka, rozvor uz ne. Doufám, že se mi časem podaří najít nějaký technologický ostup výroby podvozku, ale kromě odlévání mě zatím nenapadá nic jiného, co by umožňovalo jednoduše vytvářet detaily (např. domky).

Celkově je papirový model uspokojující, alespon co se detailu týká. Trošku "chlupaté" ohyby a některé řezy se dají vylepšit lepením "na hranu" a lakováním. Při zpracování modelu do kolejiště však bude vhodnější použití PS desek (polystyrén).

Materiál:

  • papír 110g pololeštěný pro vytištění laserovou tiskárnou
  • balza 2 mm
  • matice M8 jako závaží
  • lepidlo - Herkules
  • podvozek ze starého nákladního vagónu

daak_001.jpg daak_003.jpg
daak_005.jpg daak_011.jpg
daak_018.jpg daak_021.jpg
daak_023.jpg daak_024.jpg
daak_026.jpg daak_029.jpg
daak_030.jpg daak_031.jpg
daak_032.jpg

Depo

img_4520_th.jpg

Nové vozy Prototypy Eas-u - Uacs-y - Služebák řady Da - M131.1 - Výroba Daa LPH - Zas (Ra) LPH - Raj-ka LPH - T478.1 odlitek - Archivní kousky Vlastní - Dědictví - Dary - Nákupy -
©ZuGi 2009-11 Návštěvní kniha...>>>