Zugiho TT modely

Novinky Depo Kolejiště'09 Modul Kolejiště'03 Technologie Galerie Různé Trať 293

Můj skromný vozový park tak trochu macešsky rozdělím na tři základní části:

  • Archivní kousky
  • Nově sestavené
  • Nově nakoupené

Těch archivních je zatím většina. Jsou to modely většinou BTTB nebo i neznámé výroby (alespoň pro mne). K některým mám osobní vztah (pořídil jsem si je sám - "za vlastní"), jiné jsem dostal a buď jsou vzhledově příjatelné nebo budou sešrotovány a použity na díly při opravách nebo vlastní tvorbě.

Vlastnoručně vyrobené modely označuji jako prototypy. Finance investuji spíše do ostatních věcí a s vozy jen koketuji. Zkoušel jsem si opracování materiálů, lepení, barvení, patinování... prostě těchto modelářských technik je mnoho a je nutné si je vyzkoušet, osahat... Modelářských materiálů je také mnoho (PE desky, odlitky, stavebnice, lepty...) a s každým se pracuje trochu jinak a jinými nástroji. Vše je potřeba si osahat, vyzkoušet, najít si svůj styl jak který materiál pokořit :-)

Poslední dobou (2007-...) jsem pořídil pár postarších kousků na aukro.cz. Zetky z "německé formy" jsou ČSD, ostatní plánuji přeznačit. Do budoucna mám v plánu pořizovat především nové vozy, ať už masivní produkce Tillig, Roco nebo malovýrobců. Ceny se stávají přijatelnými a kvalita je nesrovnatelná. Předělávky už budou spíše pro zábavu a zkoušení technologií.

Depo

img_4371_th.jpg

Nové vozy Prototypy Eas-u - Uacs-y - Služebák řady Da - M131.1 - Výroba Daa LPH - Zas (Ra) LPH - Raj-ka LPH - T478.1 odlitek - Archivní kousky Vlastní - Dědictví - Dary - Nákupy -
©ZuGi 2009-11 Návštěvní kniha...>>>